Venlo, Floriadebrug 2012; brugverbinding A73

Ballast Nedam Infra (BNI) heeft de opdracht voor het ontwerp, de engineering en de realisatie van de Brugverbinding Floriade 2012 verworven. Movares zal in samenwerking met de architect Gerard Extra en eventuele leveranciers het ontwerp en de engineering voor BNI uitvoeren. In het engineeringsplan zijn de werkzaamheden van Movares omschreven en vastgelegd. Dit plan is daarmee onderdeel van de overkomst tussen BNI en Movares.


Vraag van de klant

Maak een prijswinnend ontwerp voor een stalen brug over de snelweg en een onderdoorgang onder de Venrayseweg, welke beiden geschikt zijn voor fiets- en voetgangersverkeer, waardoor het voorterrein en het hoofdterrein van Floriade met elkaar verbonden wordt.

Uitgevoerde werkzaamheden

Het uitwerken van het brugontwerp voor wat betreft het Voorontwerp en een deels ontwerpende en een deels toetsende functie voor het Definitief Ontwerp en het Uitvoeringsontwerp.

Producten

VO

DO

UO

Leverancier

Berekeningen / tekeningen / werkomschrijving

 

 

 

 

Belastingen en uitgangspunten

Leveren

n.v.t.

n.v.t.

 
Onderdoorgang

 

 

 

 
Landhoofden / soilmix

Leveren

Toetsen

Toetsen

Van Hamelen
Brugliggers prefab

Leveren

Toetsen

Toetsen

Haitsma
Hekwerken e.d.

Leveren

Leveren

Toetsen

 
Route

 

 

 

 
Grondwerk aanlanding entree

Leveren

Leveren

Leveren

 
Grondwerk onderdoorgang – brug

Leveren

Leveren

Leveren

 
Grondwerk aanlanding Floriade gebouw

Leveren

Leveren

Leveren

 
‘Bestrating’

Leveren

Toetsen

Toetsen

 
Brug

 

 

 

 
Brug

Leveren

Toetsen

Toetsen

 
Aanbruggen

Leveren

Toetsen

Toetsen

 
Kolommen

Leveren

Toetsen

Toetsen

 
Fundering beton

Leveren

Leveren

Leveren

 
Fundering palen

Leveren

Leveren

Toetsen

 

Bijzonderheden

De onderaannemers worden geselecteerd d.m.v. een zgn. Prestatie Inkoop. Via de volgende stappen wordt uit een aantal mogelijke leveranciers van de brug de leverancier bepaald:

  1. Referenties / beoordelingsformulieren
  2. Risico’s (RAVA)
  3. Interviews
  4. Prekwalificatie
  5. Selectie; op basis van inzicht in toegevoegde waarde en risico’s.

  • Locatie:Venlo
  • Periode:2010 – 2011
  • Klant:Ballast Nedam Infra
  • Architect:Edwin Meegens (studioSK) en Gerard Extra

Movares heeft de Floriade Venlo Principles inhoud gegeven met de volgende innovatieve uitgangspunten:

  • Een sterke binding met de leefomgeving.
  • Afval wordt voeding.
  • Zon is inkomen.
  • Lucht, bodem en water blijven gezond.
  • Ontwerpen gebeurt met oog voor het welzijn van alle generaties.

Venlo is een gemeente die haar betrokkenheid bij het duurzaam ontwikkelen van de leefomgeving wil laten zien. Hiervoor zijn de Venlo-principes opgesteld, ontleend aan het gedachtegoed “Cradle-to-Cradle’.
Cradle-to-Cradle sluit qua filosofie naadloos aan bij de doelstellingen van de Floriade, de landschap- en tuinbouwtentoonstelling die in 2012 door Venlo wordt georganiseerd. De ontwikkelingen die het huisvesten van de Floriade mogelijk maken zijn het startpunt voor het duurzaam ontwikkelen van de stedelijke groei van Venlo. Investeren in de Floriade is duurzaam investeren in de economische ontwikkeling van de regio.